logo
 
 


Twoje położenie: Strona główna / Zespół AR Stanisława Jasiczek

Stanisława Jasiczek

Nazwa Firmy   ArtSIS Studio


Opis działalności

Urodziła się w Barlinku. Od lat związana jest z ziemią konińską. Własną pracownię otworzyła w 1991 r. uzyskując tytuł mistrza .

Projektuje i wykonuje niepowtarzalne wzory tworząc w różnych technikach: tkanina artystyczna (batik,gobelin), malowanie na szkle i jedwabiu, wyroby z wikliny. Najbardziej lubi projektować dla indywidualnych klientów, szczególnie: biżuterię ze srebra i złota.W 1999 r. Odznaczona została srebrną honorową odznaką za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego. Wystawiała swoje prace indywidualnie i zbiorowo w kraju i zagranicą ( ponad 54 wystawy) m. In. W Niemczech, Belgii, Francji, Rosji, Luksemburgu i Hiszpanii) uzyskując wiele wyróżnień i medali. 

 
 
Jej tkaniny charakteryzują się   ekspresją i rozmachem w realizacji tematu. Bogata gama kolorystyczna i swoboda, z jaką artystka porusza się w trudnej technice batiku powoduje, iż jej prace naładowane emocjami mówią wiele o nie samej . Tematyka sakralna, tak mocno obecna w jej twórczości, (postaci świętych, madonny, kapliczki przydrożne) bierze się z osobistych doświadczeń w   poszukiwaniu Boga i szczęścia , o które trzeba w życiu zabiegać.
Dla przeciwwagi tworzy wypełnione przestrzenią i światłem pejzaże, efemeryczne rośliny , nieco odrealnione zwierzęta czy utrzymane w określonej gamie kolorystycznej akty kobiece. Przetwarza otaczającą rzeczywistość według swojego klucza. Jej kreatywność widać także w projektowanej biżuterii, oraz w malowidłach na szkle.
 
Artystka zaprasza do wejścia w świat ,w którym sacrum i profanum współistnieją razem wzajemnie się dopełniając.
 
 
Prace
 
 
Kontakt
 
Węglew 53 a
62-590 Golina
601 290 487
studio.art.sis@wp.pl
 
  


© Wszelkie prawa zastrzeżone Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu  2003 - 2024 r. Serwery dedykowane